Чи можлива в Україні доступна іпотека під 10%?

Останнім часом чимало говорять про запровадження в Україні «іпотеки під 10%». Особливо ці розмови оживилися після прийняття закону про мораторій на стягнення боргів за валютними кредитами. Як зазначали представники НБУ, саме цей закон стане на заваді впровадженню доступної іпотеки.

Проте, українські бізнес-кола мають серйозні сумніви з приводу появи в нас «іпотеки під 10%». В своїх прогнозах вони спираються на економічні фактори, які наразі є негативними. Наприклад, гендиректор будівельної групи «Ковальська» Сергій Пелипенко, нещодавно заявив в інтерв’ю, що завдяки діям уряду та високим показникам дефіциту держбюджету на наступний рік, українцям не має підстав сподіватися на 10% по іпотеці. Прогнозованої кризи пов’язаної з перевантаженням ринку нерухомості Пелипенко теж не вбачає.

Зауважу, що наразі доля іпотеки на ринку нерухомості складає менше 5%. В умовах прогнозованої значної інфляції цей показник навряд чи зросте.

Отже, ситуація на фінансово-кредитному ринку буде залишатися складною, особливо враховуючи прогнозований 6% дефіцит державного бюджету на 2021 рік. Тому для впровадження дешевої іпотеки не має підстав, а продовження мораторію на стягнення валютних кредитів зв’язало руки банкам.

Певним позитивним моментом є той, що в таких умовах, перспективи співпраці боржників з факторинговими компаніями зростають, бо в більшості випадків факторинг є найбільш оптимальним засобом позбутися боргів. І українці мають на повну використовувати цей механізм.

Володимир Поляков, директор ТОВ «ФК «Стандарт Кепітал»

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *