Чотири кредитні спілки припинили свою роботу

Національний банк відізвав ліцензії на здійснення господарчої діяльності по наданню фінансових послуг у чотирьох кредитних союзів: «Лєпта», «Будова», «Ольвія» та «Інтер-інвест». Повідомляється, що ці підприємства припинили працювати за власною ініціативою.
Тут цікаві декілька моментів. Кредитно-фінансова компанії, якими є кредитні спилки (КС) позбавляються права здійснювати діяльність з дати прийняття рішення про відкликання їхньої ліцензії. Проте це не значить, що борги повертати не треба.
Навпаки, кредитна спілка не позбавляється обов’язку нести зобов’язання перед своїми членами, як і ті теж повинні виконувати особисті зобов’язання перед кредитною спілкою. Тому учасники кредитної спілки з наявною заборгованістю за кредитами, мають розрахуватися з нею у відповідності до термінів та сум, передбачених в укладених ними договорах. Це тому, що згідно Закону України «Про кредитні спілки» вклади учасників кредитної спілки, разом з нарахованими на них відсотками, є їхньою приватною власністю. І відсутність чи наявність чинних ліцензій у спілки ролі не грає. В випадку неможливості погашення заборгованості, на допомогу такому боржнику прийде факторингова компанія.
Припинити виконання зобов’язань КС може тільки банкрутство. Варто пам’ятати, що кредитна спілка – це не банк. Отже, вона не є членом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Тому у разі банкрутства КС кошти її вкладникам не будуть компенсуватися державою. Втім, факторинг і тут може стати в нагоді.
В будь-якому випадку, це чергова новина, яка свідчить про складне становище кредитно-фінансової системи України (і яку можна назвати продовженням моєї попередньої публікації). Коли подібні компанії припиняють діяльність – це аж ніяк не свідчення економічного оздоровлення.
Володимир Поляков, директор ТОВ «ФК «Стандарт Кепітал»

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *