Цього вересня державні банки спишуть проблемних кредитів на 25 млрд. грн.

Нещодавно новий голова Нацбанку Шевченко К.Є. після зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією повідомив, що у вересні 2020 року відбудеться списання держбанками непрацюючих кредитів на загальну суму 25 млрд. грн.

Відповідно до визначення, яке надається на офіційному сайті Національного банку України, недіючими кредитами визнаються кредити, повернення яких викликає сумнів або вони є безнадійними. Крім того, вважається, що прострочення повернення такого кредиту має сягати понад 90 днів.

Зазначена процедура проходить з постійною періодичністю і фактично є рутинною. Для українських державних банків повторюване очищення «портфелів» з непрацюючими кредитами, стало звичною і необхідною процедурою. Очищення відбувається двома шляхами: списання (прощення заборгованості) та продажем кредитних портфелів іншим банкам та факторинговим компаніям.

Потрібно зазначити, що нормальною практикою є, коли банки, здійснюють періодичне списання проблемних кредитів з балансу своїх активів. Зазначена діяльність особливо простежується в діяльності державних банків. Адже непрацюючі кредити негативно позначаються на функціонуванні і репутації самого банку. Зокрема, великий обсяг непрацюючих кредитів призводить до:

  1. погіршення репутації банку і його керівництва;
  2. втрати довіри з боку вкладників;
  3. виникнення проблем зі платоспроможністю самого банку;
  4. і у кінцевому підсумку – необхідністю ліквідувати банк.

За повідомленнями Національного банку України, банки не повинні зазнавати великих негативних наслідків при очищенні кредитних портфелів з непрацюючими кредитами, адже списання подібних кредитів покривається внутрішніми резервами банку майже на 95 відсотків.

Необхідно нагадати, що досить маленький відсоток кредитних портфелів, при зазначеному «прощенні» дійсно списується з боржників, шляхом прощення боргу. Більшість проблемних активів насправді реструктуруються або продаються за зниженими цінами різним фінансовим установам, зокрема – факторинговим компаніям. Тому якщо боржник сподівається, що борг йому просто «подарують», то ці сподівання марні.

Підсумовуючи, одним із засобів для погашення такої проблемної заборгованості для боржника є співпраця з факторинговими компаніями. Зокрема, з нашою.

Молдованов Д.В.,провідний юрисконсульт ТОВ «ФК «Стандарт Кепітал»

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *