Кому буде корисний факторинг і що потрібно для його запуску

З 2006 року в Україні набув популярності рух іпотечного кредитування. В цей період ціни на житло досягли свого максимуму, а програми з іпотечного кредитування стали надзвичайно привабливими для споживача, завдяки своїм мінімальним відсоткам. Вигідний валютний курс в той час обумовив те, що більшість кредитів видавались в іноземній валюті: долар США та євро.

Ця ситуація різко змінилася в 2008 році, коли Україну зачепила світова економічна криза. Одним з результатів стало падіння курсу гривні: курси долара та євро зросли, в той час як доходи населення залишились на тому самому рівні, що і в до кризовий рік. В 2014 році в Україні наступила друга економічна криза, під час якої курс гривні впав ще більше.

Внаслідок всіх цих криз позичальники виявились не в змозі виплатити той обсяг заборгованості, що сформувався в попередні роки. Кредити перестали повертатися, а правові та внутрішні механізми для їх повернення були відсутні. З-за цього банки стали нести великі збитки. Як результат, боржники-власники квартир, які були куплені в іпотеку, досі не мають можливості в повній мірі розпоряджатись своїм майном, бо на ньому знаходяться обтяження, які будуть зберігатись до моменту повного погашення заборгованості за іпотекою.

Сучасний факторинг: необхідність та привабливість звернення боржників до факторингових компаній

Полегшити ситуацію для банків, фінансових установ та позичальників може факторинг. Факторингові компанії здійснюють купівлю кредиторів проблемних заборгованостей та займаються стягнення боргів з боржників. Необхідно зазначити, що стягнення може бути, як примусове, так і здійснене за домовленістю із самим боржником. Оптимальним є другий шлях, вигідний усім сторонам.

В чому привабливість погашення простроченої заборгованості через факторингову компанію? В тому, що всім сторонам необхідно знайти компроміс. Банкам – повернути заборгованість, а боржникам – зменшити фінансовий тиск та зняти обтяження на нерухоме майно. Факторинг це оптимальний механізм для вирішення потреб усіх сторін.

Крім того, банки використовують механізми факторингу для очищення свого кредитного портфелю від безнадійних чи сумнівних заборгованостей (детальніше дивиться в цій статті).

Ще одна приємна деталь: при купівлі факторинговою компанією проблемної заборгованості у банків, її номінальна вартість може зменшуватись до 50 відсотків. У зв’язку із чим складаються умови за яких боржник має велику зацікавленість у погашенні даної заборгованості, навіть зі сплатою невеликих відсотків комісії факторинговій компанії за своє посередництво.

Миттєвий кредит та проблеми з ним

Наразі в Україні великим темпом  зростає попит на так звані миттєві кредити «до зарплати», які зазвичай беруть особи з невисокими доходами. Здебільшого, у таких фінансових установ відсутня можливість тривалий час тримати проблемні кредити на своєму балансі. Тому, якщо вони накопичуються, факторинг допоможе цим установам полегшити свій кредитний портфель від безнадійних випадків.

А ось споживачам послуги «миттєвий кредит» факторинг не допоможе, бо зазвичай суми боргів на одну особу є незначними і недостатніми для запуску механізмів факторингу.

Які документи потрібно надати при зверненні в факторингову компанію

Якщо ви вирішили скористатися факторингом задля погашення своєї заборгованості, то вам необхідно звернутися до факторингової компанії.  На консультацію радимо взяти наступний пакет «факторинг документи»:

  1. Паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  2. Кредитний договір та іпотечний договір (у разі наявності);
  3. Виписка з банку по рахунках кредитної заборгованості, нарахованих відсотків і комісій, пені (або її розрахунок).

Завдяки ним ми швидко розробимо оптимальну стратегію позбавлення від боргів.

Таким чином, на даний час, єдиним способом надійно та вигідно погасити кредит та зняти заборони з іпотечного майна є – факторинг.

Молдованов Д.В., провідний юрисконсульт ТОВ «ФК «Стандарт Кепітал»

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *