Ліцензія та перевірка факторингової компанії

Факторинг є різновидом фінансових послуг. А отже, як і будь-яка фінансова послуга за своєю природою, факторинг потребує відповідальності та усвідомленості не тільки від його надавача, а й від споживача такої послуги. Ніхто не хоче зазнавати збитків чи втрапити у тривалі судові спори через банальну необачливість.

В одній з наших попередніх статей ми розповідали, як Вам правильно обрати факторингову компанію. Проте дуже важливо згадати про такий важливий нюанс, який на перший погляд може здаватися простою формальністю, втім нехтування ним може мати серйозні наслідки для клієнта у перспективі. Бо визначити, чи дійсно факторингова компанія може надавати Вам заявлені послуги, допоможе перевірка її ліцензії.

Справа в тому, що для отримання права надання послуг з факторингу, компанія має відповідати вимогам, встановленим чинним законодавством України.

Зокрема, Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» визначає, що фінансова установа має право надавати фінансові послуги лише після отримання відповідних ліцензій.

Ліцензію на надання фінансових послуг видає Національний банк України. Для її отримання компанія-здобувач подає до нього певний перелік документів. Серед них:

  1. Звітні дані здобувача, складені згідно з вимогами Нацкомфінпослуг, станом на останній день кварталу перед датою прийняття заяви. Ці дані мають бути завірені стороннім аудитором, що відповідає встановленим законом умовам.
  2. Анкета керівника/головного бухгалтера здобувача ліцензії (подається окремо).
  3. Опис документів поданих для отримання ліцензії (два примірники).

Національний банк України перевіряє достовірність поданих заявником відомостей та їхню відповідність чинним нормам.

 

Чому ліцензія на факторингову діяльність так важлива?

 

Якщо клієнт укладає договір факторингу з компанією (фактором), яка не має ліцензії на надання фінансових послуг з факторингу, такий договір може бути визнаний судом недійсним. Тобто цей договір не матиме юридичних наслідків, а щоб виправити ситуацію, доведеться вкладати ще більше часу та грошей.

Докладніше про те, як проаналізувати договір факторингу, читайте у нашому блозі.

Ми розуміємо, що для позичальника факторинг – це можливість зменшити суму кредитної заборгованості, зняти обтяження на нерухоме майно та повернути таке майно власнику. І звичайно, черговий судовий процес та додаткові витрати через відсутність у компанії необхідної ліцензії навряд чи входять у Ваші плани.

Отже, аби переконатися, що Ви маєте справу з фінансовою установою, яка діє на законних підставах, радимо ретельно перевіряти інформацію про неї та ознайомитися з ліцензією.

 

Як перевірити факторингову компанію?

 

Здійснити перевірку можна за допомогою відомостей з Державного реєстру фінансових установ, розміщених на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Також Ви можете запросити у компанії її ліцензію, або прямо подивитись її на сайті компанії. Наприклад, наше ТОВ «Факторингова Компанія «Стандарт Кепітал» є фінансовою установою і має ліцензію на надання фінансових послуг, а саме – послуг факторингу. Нашу ліцензію Ви можете переглянути у розділі «Документи».

Також наша компанія внесена до Державного реєстру фінансових установ, який веде Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

 

І ще дещо важливе про факторинг

 

Чинним законодавством передбачено, що ліцензія, яка надається для провадження діяльності з надання фінансових послуг, не може передаватися третім особам. А отже – можна бути переконаним в тому, що фінансова установа, яка є в реєстрі і яка отримала ліцензію, самостійно надасть фінансові послуги при виконанні Вашого доручення.

Звертаємо увагу, що:

«наявність ліцензії з надання послуг з факторингу також дозволяє надавати послуги з пов’язаного з цим ведення обліку грошових вимог, надання поруки за виконання боржником свого обов’язку за грошовими вимогами постачальників товарів (послуг) та пред’явлення до сплати грошових вимог від імені постачальників товарів (послуг) або від свого імені, а також інші послуги, спрямовані на одержання коштів від боржника».

Таким чином, звернення до факторингової компанії допоможе не лише збереженню нерухомості та зменшення боргу, але й, зокрема, впорядкування  боржником своїх боргових відносин з кредиторами, та заміна «вибагливих» кредиторів на більш прийнятних боржнику. Тож за наявності тривалих грошових суперечок з боржниками або навпаки – з кредиторами, для скорішого й законного їх подолання належним суб’єктом, сміливо звертайтеся до нас!

Вікторія Куракіна, адвокат, провідний юрисконсульт ТОВ «ФК «Стандарт Кепітал»

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *