Мораторій на відчуження майна припиняє діяти: як не втратити житло

Як відомо, в Україні діє Закон «Про мораторій на стягнення майна громадян України наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». Наразі він зводить до мінімуму перспективу звернення стягнення предмету іпотеки (чи застави), коли боржник не сплачує по своїм зобов’язанням. Тобто, якщо Ваш кредит був отриманий в доларовому еквіваленті під заставу майна, і Ви не платили за вказаним кредитом, то банк в якого Ви його брали не зможе до закінчення дії Мораторію набути право власності на заставлену квартиру або інше майно.

Що значить той факт, що мораторій припиняє свою дію? Все дуже просто. Це різкий стрибок договірних відносин. Кредитори почнуть діяльність із звернення стягнення на заставлене майно. Боржники навпаки, будуть намагатись усіма силами втримати своє тяжко нажите майно. Проте, як цивілізовано вийти з цієї ситуації? Як юрист, я раджу домовитись зі своїми кредиторами. Як показує життя, мало хто з боржників бажає втратити своє майно, тим паче після багатьох років володіння ним.

Факторинг допоможе позбутися боргів!

Як домовитись із кредитором з найменшими втратами для боржника? Одним із варіантів є інститут факторингу. Саме до його завдань належить врегулювання проблемних кредитів. Тому Факторингові компанії професійно здійснюють діяльність з управління дебіторською заборгованістю.

Згаданий нами Закон про мораторій діє з 2014 року та постійно пролонгується. Проте термін його дії має сплинути 21 квітня 2021 року. На додачу, до цього закону постійно вносяться зміни. Останні дають можливість банкам та іншим фінансовим компаніям малими темпами реалізовувати свої права на стягнення заборгованості за рахунок іпотечного майна.

Втім, для усвідомлення необхідності проведення переговорів з питання закриття своєї заборгованості ще є час. Саме час грає на боці боржника та завдає правила росту фактичної ціни боргу боржника перед кредитором. Поясню: доки кредитор вважає заборгованість проблемною та не ліквідною він піде на гарні умови для боржника та зможе надати великий дисконт при купівлі останнього, тобто знизити ціну до мінімальних меж. Це дасть можливість для кредитора ліквідувати проблемний або сумнівний актив, а боржнику, при доволі низьких витратах, погасити заборгованість перед кредитором, зняти арешти з майна та зі своїх рахунків (боржники повинні розуміти проблемність арештів).

Після того, як Закон припинить дію, розмір дисконту значно зменшиться, адже кредитор самостійно зможе задовольнити свої вимоги, шляхом набуття права власності на заставлене або іпотечне майно. Таким чином, у боржника завжди є вибір: можна вирішити проблему вже сьогодні або чекати доки гарні умови минуть та кредитор зможе на законних підставах відібрати ваше житло. Яким шляхом йти вирішує лише сам боржник.

Молдованов Д.В., Ph.D., старший юрисконсульт Факторингової компанії «Стандарт Кепітал»

 

P.S. До речі, покроковий механізм порятунку нерухомості, що перебуває в іпотеці, за допомогою факторингу ми описали в цій статті.

 

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *