Відступлення права вимоги за іпотечним договором

Відповідно до чинного законодавства Кредитор може відступити права вимоги, тобто передати іншій особі право вимагати від боржника виконання зобов’язання, яке боржник повинен був виконати перед первинним кредитором. Як це правильно зробити розглянемо в цій статті.

Якщо особа взяла у Банка кредит, Банк має право вимоги до цієї особи. При цьому він може вільно продати таке право іншій особі, тим самим змінивши кредитора для боржника. Тобто вимагати повернення кредитних коштів буде вже Новий кредитор, якому це право продав Банк. Також і платити за кредитом боржнику тепер необхідно іншій особі.

Такий же порядок і в тому випадку, коли кредит забезпечений майном, тобто на виконання кредитних зобов’язань був заключений Договір іпотеки. Якщо Банк передає права вимоги за кредитними зобов’язаннями, то він, одночасно із цим, повинен передати і зобов’язання за іпотечним договором або договором застави. Це відбувається тому, що кредитний договір є первісним зобов’язанням, а іпотечний вторинним тобто воно залежить від первинного.

Тепер визначимось із переліком осіб, які беруть участь у даних правовідносинах:

  1. Банк, він же первинний кредитор і якщо наявна іпотека – іпотекодержатель.
  2. Особа, яка взяла кредит, вона ж боржник, якщо існує іпотека – іпотекодатель.
  3. Особа, яка покупає права вимоги у банка – Новий кредитор.

При відступленні права вимоги згода Боржника не потрібна. Однак Новий кредитор зобов’язаний протягом п’яти днів після відступлення права вимоги повідомити боржнику про зміну кредитора. У цьому випадку боржник буде розуміти, що щомісячний платіж необхідно платити вже іншому кредитору.

При відступленні до нового кредитора переходять усі права, що і існували для первинного кредитора. Тобто нових прав та обов’язків не виникає.

Крім того, необхідно зазначити, що у вказаних правовідносинах є важливим правильно скласти договір відступлення. Якщо вони заключенні з порушенням чинного законодавства, то їх можна оскаржити в суді. Наразі існує багато рішень Верховного Суду, які скасовують угоди, що порушують закон. Тому для укладення подобних угод необхідно користуватись послугами професіоналів. Саме вони зможуть укласти договір так, щоб уникнути помилок і завдяки цьому – унеможливити оскарження договору.

Молдованов Д.В., провідний юрисконсульт ТОВ «ФК «Стандарт Кепітал»

 

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *