Визнання особи такою, що втратила право користування квартирою

Бувають ситуації, коли після купівлі квартири чи будинку несподівано виявляється, що в ньому прописані якісь незрозумілі люди. Це можуть бути попередні власники, їх родичі або інші особи, яких попередній господар прописав в своїй, на той момент, квартирі. Крім того, подібна ситуація виникає і після звернення стягнення Кредитором на предмет іпотеки. Вказана ситуація трапляється у зв’язку із тим, що до обов’язків Боржника, при зверненні стягнення на предмет іпотеки, є лише передати Кредитору іпотечне майно. Тому зняття з реєстрації місця проживання є вже клопотами самого Кредитора, або, як трапилось в першому випадку – нових власників квартири.

Як дізнатись, що в квартирі зареєстровані інші люди?

Для цього Кредитор, як новий власник майна, може звернутись в Центр надання адміністративних послуг або Державну адміністрацію, із Заявою про видачу довідки про зареєстрованих осіб в житловому приміщенні. Зазначена довідка буде містити повну інформацію про кількість осіб, які прописані в зазначеному приміщенні, та їх перелік.

В випадку, коли в довідці фігурують зареєстровані особи, необхідно зняти їх з реєстрації. Бо кому ж захочеться мати нерухомість, в якій прописані якісь «ліві» особи? Очевидно, що це сильно пригнічує нового власника. Тому що така обставина буде заважати його праву розпоряджатись своїм майном.

Як зняти з реєстрації місця проживання особу, яка заважає власнику розпоряджатись своїм майном?

Є два шляхи вирішення цього питання: добровільний та примусовий. Добровільний полягає у двосторонніх перемовах, між власником (або представником власника) та прописаною в житлі сторонньою особою. У випадку досягнення консенсусу між сторонами, особа, яка прописана у квартирі або житловому будинку, сама подає заяву про зняття з реєстрації. Цю заяву також подають в Центр надання адміністративних послуг. При цьому до заяви додається пакет документів, який встановлений Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Звісно, в практиці трапляються ситуації, коли

  • особа відмовляється виписатися добровільно;
  • вона відсутня, і з нею неможливо зв’язатись;
  • наявні якісь інші причини, що ускладнюють комунікацію між сторонами.

В цих випадках запускається примусовий порядок зняття цієї людини з реєстрації по місцю проживання.

Як зняти особу з реєстрації місця проживання у примусовому порядку?

Робиться це через суд, до якого подається позовна заява з вимогою «визнати особу такою, що втратила право користування житловим приміщення та зняти її з реєстрації». Подати позов повинен власник майна, тобто у нашому випадку Кредитор. Позов подається за місцем розташування майна, в якому зареєстрована дана «проблемна» людина. Однак, у даній позовній заяві, крім позивача –Кредитора та відповідача – особи, яку ми знімаємо з реєстрації місця проживання, необхідно вказати третю особу, а саме орган, який займається реєстрацією та зняттям з реєстрації місця проживання – Центр надання адміністративних послуг.

Тут необхідно звернути увагу, що до 04 квітня 2016 року третьою особою вказувалась Державна міграційна служба. Проте після набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», функцію з реєстрації став виконувати інший орган, який ми і зазначаємо, як третю особу.

 

Примусово виписати «небажану» особу зі свого нерухомого майна може будь-який власник. Проте, для уникнення складнощів, які він неминуче зазнає при зверненні до суду (підготовка чималої кількості документів, правильного формулювання і оформлення позовних заяв) та запобігання негативного результату при розгляді свого позову, ми радимо Вам звернутись до послуг професійних юристів. Саме вони зможуть не лише кваліфіковано проконсультувати Вас по вказаним питанням, але, і забезпечать всебічну і своєчасну правову підтримку Вашої справи.

А механізм порятунку власної нерухомості за допомогою факторингу дивиться в цій статті.

Молдованов Д.В., провідний юрисконсульт ТОВ «ФК «Стандарт Кепітал»

 

 

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *