Як позбутись боргів або трохи про відновлення платоспроможності фізичної особи

Фінансові кризи, пандемії, падіння курсу національної валюти, нові умови на ринку праці, безробіття, та чимало інших факторів впливають на платоспроможність особи. Завжди хочеться кататись на крутому автомобілі, спати у великій квартирі та жити так, як би це останній ваш день. Сьогодні це коштує ДОРОГО. Однак на допомогу приходять кредити, які дозволяють задовільнити бажання людини, принаймні на короткий час. Додатково з нас постійно стягує кошти Держава та комунальні служби.

Як наслідок всього цього, у кожної людини виникають певні фінансові зобов’язання, які постійно потрібно виконувати. Якщо джерело прибутку раптово припинить поповнюватись, то і виконувати ці зобов’язання стане нічим.

З початком карантинних заходів в Україні почали банкрутувати багато підприємств. Їхніх робітників звільняли і вони були змушені шукати нову роботу. А це наразі не зовсім легко, тим паче в умовах кризи та постійних «локдаунів». При цьому фінансові зобов’язання людини не припиняються – щомісяця все одно потрібно сплачувати певні суми кредиторам чи державі. У зв’язку з цим борги накопичуються, та особа вже є такою, що загрузла у постійних зобов’язаннях, які не припиняються. Так що з цим робити???

Кодексом України з процедури банкрутства передбачена така процедура, як відновлення платоспроможності фізичної особи. Іншими словами це банкрутство фізичної особи. Воно включає в себе повне позбавлення особи від боргів, які вона не може сплатити, нехай і ціною певних матеріальних та репутаційних втрат.

Раніше банкрутство було притаманне лише підприємцям та юридичним особам. Проте в наш час все швидко змінюється та пристосовується до нових умов.

Банкрутство як вихід з власної фінансової кризи?

При яких умовах людина може стати «Банкрутом»?

  • розмір прострочених заборгованостей складає не менше 180 000 грн;
  • особа, як мінімум два місяця не погашає зобов’язання по боргам, що утворилися більше ніж 50 відсотків від щомісячного розміру погашення;
  • особа не здійснює протягом двох місяців будь-яких інших платежів, а якщо і здійснює, то не більше ніж 50 відсотків від зазначеної, базової суми;
  • у особи, яка бажає бути «банкрутом» відсутнє майно, на яке законим шляхом можна звернути стягнення (більш детальний перелік можете дізнатись на консультації у наших юристів);
  • мають бути докази, якими можна підтвердити в суді той факт, що у особи відсутня можливість виконувати зобов’язання у більших обсягах, ніж передбачено у попередніх пунктах.

Якщо наявні всі вказані умови, то боржник або особа яка хоче звільнитись від заборгованостей повинна подати заяву до Господарського суду. При цьому особа, яка хоче визнати себе банкрутом (тобто звернутись до такого інструменту, як відновлення платоспроможності фізичної особи) повинна пам’ятати:

  • це складна процедура, яка займе тривалий час (близько року);
  • надлишкові борги будуть прощені, однак доведеться витратити значні кошти на оплату послуг ліквідатора та юристів;
  • під час процедури всі дії боржника, за останні кілька років, будуть детально дослідженні. Зокрема дії, щодо виводу із його власності нерухомості та іншого цінного майна. У зв’язку із зазначеним може слідувати неприємні наслідки, на кшталт визнання недійсними ряду правочинів.

Щоб уберегти себе від помилки, яка потягне тяжкі наслідки необхідно звернутись до юристів – фахівців з фінансового права. Вони проаналізують всі негативні явища, які можуть настати та загальну необхідність оголошення банкрутства. Також вони чітко обрисують вам усі можливі процедури, через які доведеться пройти перед тим, як звільнитись від боргового ярма.

Молдованов Д.В., провідний юрисконсульт ТОВ «ФК «Стандарт Кепітал»

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *